Phone Icon

TENİS EĞİTİM PROGRAMLARI

Oyuncu eğitim sistemimiz oyuncuların teknik, taktik, zihinsel, duygusal, fiziksel ve oyun stratejilerini geliştirmeye yönelik tasarlanmıştır.

EĞİTİM METODOLOJİSİ

Oyuncu eğitim sistemi oyuncuların teknik, taktik, zihinsel, duygusal, fiziksel ve oyun stratejilerini geliştirmeye yönelik tasarlanmıştır. Her oyuncu için kişiselleştirilen bir programdır. Burada amacımız, her oyuncuyu kendi potansiyeli dahilinde ulaştırabileceğimiz en üst noktaya taşımaktır.

Her oyuncumuz, yaş, deneyim, tenis geçmişi, başarı sıralaması v.b. bilgilerine bakılmaksızın, akademinin bünyesinde sahip olduğu tüm imkânlardan eşit bir şekilde faydalandırılır. Tüm akademi yöneticileri, eğitim kadrosu ve oyuncuları, dil, din ve ırk ayırımı gözetmeksizin ITF Etik Davranış İlkelerini benimseyerek hareket eder.

Oyun Stili

Oyuncuların sahip oldukları teknik, fiziksel, taktiksel ve zihinsel özellikleri göz önünde bulundurularak, kendileri için en uygun oyun tarzı ve stilini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapılır.

Ayrıca oyuncu tarafından benimsenmiş bir oyun, stil gelişiminde güçlü bir etkiye sahiptir.

GD Tennis Academy

Oyun Stratejileri ve Taktik Seçimleri

Sporcuların stratejik düşünceleri, taktiksel hazırlığın önemli parçalarından biridir.

Taktiksel düşünce, sporcuların kendine olduğu kadar rakiplerine de gerçekçi bir şekilde yaklaşmasını, taktiksel becerilerin hızlı bir şekilde kullanılmasını, rakiplerin hareketlerini sezip karşı harekete geçmesini kapsar.

Oyucuların stratejik planlamaları yapılırken, güçlü ve zayıf yönlerinin belirlenerek gelecek turnuvalara adapte olmaları sağlanmaktadır.

Atletik Gelişim Programı - Hareket Kabiliyeti - Fiziksel Eğitim

İyi bir tenis oyuncusunda dayanıklılık, patlayıcı kuvvet, hız, çeviklik, esneklik gibi özellikler, doğru bir karşım olmalıdır.

Her oyuncu bireysel olarak değerlendirilir ve gelişimi takip edilir. Kondisyonerlerimiz ekstra bir çalışmanın gerekli olduğu durumlarda oyuncu ve kimi zaman velisi ile iletişime geçerek önerilerde bulunur.

Unutulmamalıdır ki tenis, kondisyon ve koordinasyonun iyi bir seviyede olmasını gerektiren bir performans sporudur. Her oyuncunun atletik potansiyelini en üst düzeye çıkarmak, programın ana hedefidir. Oyuncular kendileri için en uygun, yüksek performanslı fiziksel antrenman programına dahil edilirler.

GD Tennis Çekmeköy Tenis Dersi

Mental Gelişim

Tenis hem fiziksel ve hem de zihinsel süreçlerin yoğun olarak kullanıldığı sporlardan biridir. Bu sporda başarılı olmak, tenis sıralamasında üstlere tırmanmak için fiziksel güç kadar mental gücün de kullanılması gerekecektir.

Bir tenis maçı içinde yaşanan duygular ve bu duyguların çok kısa aralıklarla değişmesi, duygusal durumun yönetilmesini zorlaştırır. Bu duygularını yönetebilen tenisçilerin ise başarılı ve mental açıdan güçlü olduğunu söyleyebiliriz.

Oyuncularımızın rekabet ortamında, maksimum mental potansiyele ulaşmasını sağlamak için zihinsel beceri ve disiplinlerini geliştirmek programımızın bir parçasıdır.

Antrenman Maçları

Oyuncularımızın teknik antrenmanlarının yanı sıra program dâhilinde uygulanan maç antrenmanları, puan oyunları, kısa ve uzun setli maçlar, double maçlar, çapraz puan vb. oyunlar eğitim sistemimizin bir parçasıdır.

Akademi içinde düzenlenen turnuva maçları ile oyuncuların maç psikolojileri gözlemlenerek, maçlarda baskıya rağmen mücadele etmeye alışmaları sağlanır.

Oyuncu Analizi

Performans gelişimini sağlamak için becerinin öğretilmesi ve antrenmanların etkisi düzenli bir şekilde analiz edilmelidir.

Akademi, oyuncu gelişimlerini ölçmek ve analiz etmek için kamera kayıtları ile ITF tarafından onaylanmış sensör sistemlerinden faydalanmaktadır.

GD Tennis Oyuncu Analizi

Oyuncu Değerlendirmeleri

Akademide sporcunun kondisyonel, zihinsel, teknik ve taktik olarak belirli kriterlere göre hangi seviyede olduğu, eksiklerinin neler olduğu, başarısızlığın nedenlerinin tespiti, bu duruma göre hangi antrenmanın yapılması gerekliliği ve oyuncularımıza uygulanan teknik testler düzenli bir şekilde değerlendirilir.

Yapılan değerlendirmeler her oyuncu için ayrı ayrı tutulan oyuncu değerlendirme kartları ile kayıt altına alınır. Oyuncuların bilgilerine erişimleri kendilerine verilen özel şifre ile internet ortamından sağlanmaktadır.

Bu bilgiler, GDI veri tabanında Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında gizli tutulmaktadır.

Turnuva Planlamaları ve Organizasyon

Oyuncularımız, yaş grupları ve kendileri için belirlenen hedefler göz önünde bulundurularak, akademi tarafından uygun görülen, her bir oyuncumuza özel olarak planlanan kamp, turnuva vb. programlara dâhil edilirler.

Ana hedef; bu piramitteki en yüksek basamağa çıkarak Profesyonel seviyeye ulaşmaktır.


ALTYAPI SPOR OKULU (6 - 14 YAŞ)
Haftada 2 gün / Günlük 1 saat 15 dk. eğitim / Max. 8 kişilik gruplar

KIRMIZI GRUP (7 - 8 YAŞ)
Haftada 3 gün / Günlük 1.5 saat eğitim

TURUNCU GRUP (9 YAŞ)
Haftada 4 gün / Günlük 1.5 saat eğitim

YEŞİL GRUP (10 YAŞ)
Haftada 5 gün / Günlük 1.5 saat eğitim

PRO HAZIRLIK GRUBU (11-16 YAŞ)
Haftada 5 gün / Günlük 1.5 saat eğitim / Kondisyon

PRO GRUP (11 - 16 YAŞ)
Haftada 6 gün / Günlük 2 saat eğitim / Kondisyon / Mental / Beslenme

PRO AKADEMİ (+13 YAŞ)
Haftada 6 gün / Günlük 3 Takım Antrenmanı / Kondisyon
Haftada 3 gün 1 - 1 Antrenman / Mental / Beslenme / Takvim Planlama

YENİ BAŞLAYANLAR GRUBU (+18 YAŞ)
Haftada 2 gün / Günlük 1 saat eğitim / Max. 8 kişilik gruplar

SENYÖR AKADEMİ (+18 YAŞ)
Haftada 2 gün / Günlük 1.5 saat eğitim / Max. 4 kişilik gruplar

ÖZEL VE GRUP TENİS DERSLERİ (TÜM YAŞ GRUPLARI)

Pro Akademi +12 Yaş
Performans Grubu 11-16 Yaş
Yeşil Grup 10 Yaş
Turuncu Grup 9 Yaş
Kırmızı Grup 7-8 Yaş
Altyapı Spor Okulları 6-14 Yaş

Eğitimlerimiz ve akademimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın!

İLETİŞİM
© GD Tennis Academy 2023 - All rights reserved.